Barbara
A Barbara görög eredetű latin név, jelentése idegen, külföldi, nem görög nő. A görög barbarosz szóból származik, melynek jelentése barbár.
***
Életfeladata, hogy mások elismerését és megbecsülését kivívja. Ez a lételeme, ami nélkül boldogtalan.
Nőcis kislány, szereti próbálgatni anyukája holmijait. Szeret tetszeni, és számára öröm, ha ruhákat választhat magának az üzletekben. Igazi nő.
Felnőttként olyan párja kell, hogy legyen, aki férfias, ugyanakkor nem domináns. A Barbara nevet viselők ugyanis szeretik az irányító szerepét betölteni a kapcsolatban is. Szenvedélyes, érzelem gazdag ember. Ha sír, akkor nagyon szomorú, ha nevet, akkor nagyon vidám. Szeretnivaló, karakteres ember.
***
Feladata elismerést és megbecsülést kivívni. Meg kell tanulnia, hogy mások csak akkor fogadják el, ha ezt ő is meg tudja tenni. Ami őt igazán motiválja, hogy elismerjék a szépségét, mert így válhat igazi nővé. Tele van szenvedéllyel és érzéssel. Emiatt a kiteljesedése a külvilág elismerésén múlik. Férfias megjelenésű partner oldalán éli az életet. Idővel azonban mindig felismeri, hogy társa nem biztos, hogy az, akinek látszik. Hajlamos társát szinte gyerekként kezelni. Házasságában irányító szerepet akar betölteni, így férje sokszor gyengébb nála. A szerelem az, amiben elemében érzi magát, folyamatosan ezt keresi. Csapdája a testiség és a szenvedélyek lehetnek.
***
Megbecsülést és elismerést akar elérni. Fontos számára a szépség, hogy ez mondják is neki, mert így érzi magát nőnek. Szenvedélyes, érzelmes. Fontos számára a külsőség, partnere legyen férfia megjelenésű. Hajlamos a társát gyerekként kezelni. Mindig a szerelmet keresi, a házasságban ő akar az irányító lenni. Csapdája a testiség és a szenvedély.
***
További információ:
A görögök az idegen országokból származó rabszolganőket hívták így, a jelentéséből kiindulva (idegen, barbár, külföldi, nem görög) arra sem méltatták őket, hogy egyéni nevet adjanak nekik.
Használata a XIII. század végén jelent meg. Nagyon népszerű név volt a 80-as, 90-es években. Több idegen nyelvben is használják, oroszul Varvara, németül Barbara, angolul Barbie, Barbra, svédül Barbara, Barbro, franciául Barbe alakban.
Védőszentjei megegyeznek a Borbála védőszentjeivel, azaz Borbála (306) ókeresztény vértanú, a középkor egyik legtiszteltebb védőszentje.
***
Barbara rezgésszáma:
B + A + R + B + A + R + A = 2 + 1 + 9 + 2 + 1 + 9 + 1 = 25 = 2 + 5 = 7
Jelentése, értelmezése:
7.: Az ész, és a tudatalatti rezgésszáma
Minden 7-esekre jellemző, hogy valami olyan, különleges erővel bírnak, mellyel hatással lehetnek társaikra. Nagyon jó a megérzésük, és könnyedén felszínre hozzák mások tudatalattijukban rejtőző érzelmeiket, szinte belelátnak a másikba. Nagyon erős akarattal rendelkeznek, szinte képesek lennének hipnotizálni másokat, ám ezt sosem használják ki, és természetfeletti képességüket ritkán használják.
Ezen kívül a 3-as és a 7-es számnak van egy különlegessége is:
A görög-római kultúrában e két szám szent számnak számít. Pontosabban a 3-as a makulátlan egységet jelentette a szentháromságban, a 7-es szám pedig a napok száma, és abban az időkben számon tartott bolygók száma miatt lett különleges. Ebben az időben minden varázsigét háromszor, vagy hétszer kellett elismételniük ahhoz, hogy hasson. Az orvoslásban is különleges volt a 7-es szám, hiszen úgy tartották, hogyha a haldokló egyén a 7. napot túléli, akkor felépül, és életben fog maradni.
Forrás:
https://femina.hu/gyerek/gyerek-neve-karmaja/#hash2863
https://kisbabanaplo.com/december-04-borbala-barbara-boroka/